Przyjęcie do ośrodka terapii uzależnień
Różne formy terapii uzależnień

2021-06-10

Uzależnienia to poważny problem społeczny i psychologiczny. Mogą one dotknąć osób w każdym wieku i o każdej pozycji społecznej. Ofiarą uzależnienia od określonych substancji bądź treści może stać się zarówno pracownik fizyczny, jak i wykładowca akademicki. Uzależnienia mogą mieć bardzo różne przyczyny. Czasem są one sposobem na to, aby uciec od rzeczywistości i znieczulić się […]

Kobieta
Uzależnienie kobiet

2021-04-06

W dzisiejszych czasach uzależnienia mogą przybierać różne formy, a właściwie kierunki. Pojawia się wiele rzeczy, które mogą nas niebezpiecznie wciągnąć i doprowadzić nad życiową przepaść. Jednym z najczęściej poruszanych tematów jest uzależnienie od alkoholu, głównie dlatego, że wiąże się ono ze znacznymi skutkami społecznymi i rodzinnymi. Jednak nie możemy zapominać o narkotykach, lekomanii czy innych […]

Detox alkoholowy
Czy detoks alkoholowy wymaga wizyty w szpitalu?

2021-02-02

Detoksem alkoholowym często błędnie nazywamy leczenie kaca, który pojawia się po zakrapianej imprezie. Specjalistyczny detoks alkoholowy niezbędny jest w przypadku osób uzależnionych, u których po dłuższym, nieprzerywanym piciu, czyli tzw. ciągu alkoholowym, pojawiają się typowe objawy zatrucia organizmu alkoholem oraz objawy wynikające z jego odstawienia. Wyjaśniamy, czy detoks alkoholowy zawsze wymaga wizyty w szpitalu.

Rodzina z problemem alkoholowym
Rodzina z problemem alkoholowym. Dzieci i małżonek.

2020-12-01

Problem z nadużywaniem alkoholu w rodzinach staje się coraz bardziej powszechny. Wiele osób z powodów zawodowych chcąc się odstresować, ale również z powodu problemów sięgają po alkohol. Niestety długotrwałe picie alkoholu może prowadzić do nałogu, a ten dla rodziny jest szczególnie trudny.

W prywatnym ośrodku terapii uzależnień madarvit pod opolem
Psychoterapia jako forma leczenia uzależnień (Nurt psychodynamiczny)

2020-10-20

Jeszcze do niedawna nurt psychodynamiczny nie był powszechnie wykorzystywany w leczeniu pacjentów z uzależnieniami. Praktyka kliniczna pokazuje jednak, że terapia „podążająca” za pacjentem przynosi pozytywne efekty i daje duże możliwości zdrowienia pacjentów uzależnionych.

W prywatnym ośrodku terapii uzależnień madarvit pod opolem
Objawy uzależnienia.

2020-10-16

Pomimo że przedmiotem uzależnień mogą być nie tylko substancje psychoaktywne, ale też komputer, telefon, telewizja, praca czy jedzenie, objawy towarzyszące w każdym przypadku wyglądają tak samo. Uzależnienia mają destrukcyjny wpływ na zdrowie i życie człowieka, dlatego pierwsze symptomy zachowań nałogowych powinny wywołać szybką i zdecydowaną reakcję. 

Pierwsze objawy uzależnienia
Pierwsze objawy uzależnienia. Nie lekceważ ich.

2020-10-15

Uzależnienie to zaburzenie psychiczne dotyczące zdrowia psychicznego lub fizycznego, które cechuje się silną potrzebą realizacji jakiejś czynności lub zażycia substancji. Osoba uzależniona powoli traci kontrolę nad realizacją jakiegoś działania, zaniedbując istotne sfery życia i podporządkowując całą swoją aktywność nałogowi. Jak rozpoznać początkową fazę uzależnienia? Które symptomy są szczególnie alarmujące i nie powinny być lekceważone?

W prywatnym ośrodku terapii uzależnień madarvit pod opolem
Jak przekonać bliską osobę do podjęcia leczenia

2020-05-21

Obserwowanie, jak bliska Ci osoba zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu itp., może być bardzo bolesne. Trudno Ci patrzeć jak uzależnienie niszczy jej życie. A jeszcze gorzej jeśli nie chce szukać pomocy, ponieważ nie może zrozumieć negatywnego wpływu uzależnienia na życie swoje oraz życie najbliższych. Jak przekonać bliską osobę do podjęcia leczenia? Oto kilka […]