Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe organizmu jest często pierwszym etapem wyjścia z nałogu i pozwala podjąć dalsze kroki w leczeniu uzależnienia. Oferujemy bezpieczny detox alkoholowy narkotykowy lub lekowy, dzięki któremu organizm będzie mógł oczyścić się z toksyn i wrócić do równowagi biochemicznej i fizjologicznej.

W sytuacjach wymagających dłuższej hospitalizacji MaDarVit przekieruje Cię do odpowiedniego ośrodka bądź szpitala, w którym będziesz pod całodobową opieką medyczną przez dłuższy czas (w razie potrzeby do 10 dni).

Co daje detox, czyli odtrucie alkoholowe?

Detox, czyli odtrucie organizmu pozwala przerwać ciąg spożywania uzależniającej substancji. Sama detoksykacja nie leczy z uzależnienia, ale stwarza odpowiednie warunki do podjęcia terapii uzależnień. Odtrucie z pomocą właściwie dobranych środków farmakologicznych poprawia bowiem ogólny stan zdrowia i łagodzi objawy zespołu odstawiennego. Do typowych objawów towarzyszących zespołowi odstawiennemu należy m.in:

Fachowa opieka pozwala minimalizować nieprzyjemne skutki odstawienia używki.

Sama detoksykacja nie uwolni Cię od nałogu, jest doraźnym zabiegiem, który przynosi ulgę, ale też w dużej mierze otwiera możliwość rozpoczęcia procesu prawdziwej i głębokiej pracy nas sobą, przy pomocy psychoterapii. Warto pamiętać także, że dużą pomocą przy detoksie będzie wsparcie rodziny.

Detox – skuteczne odtrucie z alkoholu, narkotyków lub leków

Nasza kadra ma doświadczenie w reagowaniu na fizyczne i psychiczne przejawy biochemicznego głodu, jaki powstaje w procesie detoksykacji organizmu. Zapewniamy szybkie i adekwatne działania w przypadku pojawienia się dyskomfortu, napadów paniki czy ataków agresji. W trakcie pobytu w ośrodku pacjent nie ma możliwości na natychmiastowe sięgnięcie po szkodliwą substancję, dzięki czemu chory i jego rodzina mają znacznie większą szansę, że terapia uzależnień od narkotyków lub środków farmakologicznych przyniesie oczekiwany rezultat.

Co zrobić, jeśli twój organizm domaga się odtrucia?

Pamiętajmy, że problemy z uzależnieniem mogą pojawić się u każdego, niezależnie od statusu społecznego, miejsca zamieszkania, wieku. Poprzez długie wyparcie problemu, reagujemy na niego zbyt późno, gdy już organizmowi potrzebny jest detox. Nie wszyscy nasi pacjenci potrzebują medycznych usług detoksykacyjnych, jednak dla wielu jest to niezbędną częścią leczenia. Jest to krok, który może ustrzec Cię przed najgorszymi skutkami uzależnienia od narkotyków, alkoholu lub leków. Dlatego, jeśli twój organizm domaga się odtrucia, co sygnalizuje przez wyżej opisane na stronie symptomy, pokonaj wstyd i zgłoś się do naszego ośrodka.